Dodgers'ın ilk beş oyuncusu Yoshinobu Yamamoto, MLB'de sahaya çıkabileceğini kanıtladı

Uzaylı

New member
Her yerden rahat nefesler yükseldi.

Yedek kulübesinde, takımının antrenörleri ve oyuncuları tarafından. İcra dairelerinde, ona imza atan karar vericiler tarafından. En önemlisi, tümseğin üzerinde, atıcının kendisi tarafından.

Yoshinobu Yamamoto büyük liglerde oynayabilir.

Güney Kore'de Dodgers'ın Yamamoto'yu imzaladığında 375 milyon doları ateşe verip vermediğine dair endişeleri gündeme getiren dehşet verici ilk maçtan sekiz gün sonra, Japon sağ elini kullanan oyuncu, St. Louis Cardinals'ı 10 isteka, 6-5 mağlup ederek beş golsüz atış yaptı. .

Rahatlatıcı Joe Kelly'nin yedinci atıştaki erimesi Yamamoto'ya galibiyete ve Dodgers'a da maça mal oldu ama kim şikayet ediyordu?

Yönetici Dave Roberts, “Bir oyunu kaybederseniz, asla iyi hissetmezsiniz” dedi. “Fakat bizim için asıl çıkarım, Yoshinobu'nun muhteşem bir gece geçirmesiydi ve bu hepimiz için en olumlu şeydi.”

Yamamoto'nun Dodgers'ın hayal ettiği 1 veya 2 numaralı atıcı olup olamayacağı ya da 1,80 boyundaki hafif gövdesinin 162 maçlık sezona nasıl dayanacağı konusunda hala sorular var.

Ancak Yamamoto, ilk atışta yandan vuruş yaparak ve Cardinals'ı iki vuruşla sınırlayarak, Dodgers'ı San Diego Padres'e karşı gösterilen kasvetli performansın ardından ortaya çıkan korkulardan kurtardı.

Dodgers'ın artık Yamamoto'nun bu seviyede atış yapıp yapamayacağı konusunda endişelenmesine gerek yok. Ayrıca köşeye sıkıştırıldığında nasıl tepki vereceği konusunda endişelenmelerine de gerek yok.

Dodgers atıcısı Yoshinobu Yamamoto, Cumartesi günü Dodger Stadyumu'nda St. Louis Cardinals'a karşı oynanan maçın ilk vuruşunun ardından sığınakta takım arkadaşları tarafından karşılandı.

(Jae C. Hong / Associated Press)

Roberts, “Oyuncuların yanında daha çok bulundukça, onlar hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlıyorsunuz” dedi. “Bence Yoshinobu'da çok fazla güven var, çok fazla gurur ve ateş var. Sözleşmeyi ve anlaşmanın kendi payına düşen kısmını takdir ederek, bunu kişisel olarak algıladığını düşünüyorum.”

Güney Kore'de Padres'e karşı oynanan sezon açılış serisinde Yamamoto sadece bir atışta dayanabildi ve beş koşu yaptı.

Yamamoto Japonca “Pek panik yapmadım ya da kendimden emin değildim” dedi, “ama önceki başlangıcımda başarısız oldum, o yüzden o oyunla bugün arasında çok uzun bir zaman varmış gibi hissettim.”

Önceki başlangıcında Yamamoto, dünyanın diğer ucuna seyahat ettikten sonra atış yapmakla uğraşmak zorunda kaldı. Bu oyunda, hafif çiseleyen yağmurda atış yapmak ve dördüncü ve beşinci atışlar arasındaki 35 dakikalık yağmur gecikmesinden geri dönmek zorunda kaldı.

Atanmış smaçör Shohei Ohtani Japonca olarak “Sanırım yağmurda atış yapmak onun için zor olmuş olmalı” dedi. “Ama geri döndükten sonra sakinliğini korudu [after the delay] ve inanılmaz derecede iyi atış yaptığını düşündüm.

Roberts, yağmurun gecikmesi olmasaydı Yamamoto'nun altı veya yedi atış atabileceğini söyledi.

Yamamoto, hızlı topunu geçen sefere göre daha iyi kontrol etti ve tekrar 96 mil/saat hıza ulaştı. Ayırıcı ve eğri topu etkiliydi.

Sahanın dışına çıkarken atışında değişiklikler yaptı. Aldatmayı geliştirmek için bahar antrenmanlarında üzerinde çalışmaya başladığı sete geldiğinde eldivenini vücudundan uzağa yerleştirdi.

Yamamoto, Güney Kore'ye başladıktan sonraki günlerde şunları söyledi: “Nasıl ilerleyeceğime dair çok özel bir planım vardı.”

Bu görüş netliği, Japon ligindeki Orix Buffaloes adına sahaya çıktığında en büyük özelliklerinden biriydi. Yamamoto, Buffaloes için sahaya çıktığı yedi yılda, teslimatını iki kez tamamen elden geçirdi. Bununla karşılaştırıldığında geçen hafta yaptığı küçük değişiklikler hiçbir şeydi.

Onu dinlerken, sanki zihinsel yaklaşımındaki değişikliklerin başarısı için eşit derecede, hatta daha fazla hayati önem taşıdığını düşünüyormuş gibi geldi.

Yamamoto, “Daha fazla sakinleşebildim ve oyunumu ortaya koyabildim” dedi. “Burası farklı bir yer ama Japonya'da satış konuşması yaptığımda yaptığım şeyi yapmaya çalıştım. Gerçekten iyi atış yaptığımda ve rahatladığımda hissettiğim duyguları yeniden yaratmaya çalıştım.

Yamamoto, ikinci vuruşta Matt Carpenter'a bir single ve beşinci vuruşta Alec Burleson'a ikili bir double verdi. İşte bu kadar. Beş vuruş yaptı ve hiçbiri yürümedi.

Tümseğe tırmanırken kendisini ayakta alkışlayan ev sahibi kalabalığa minnettardı.

“Tezahüratlar inanılmazdı ve kendimi gerçekten iyi hissederek atış yapabildim” dedi.

Yamamoto ayrıca organizasyondaki birinden beni aldı. Maçtan önce dolabının çerçevesine bantlanmış bir sandviç poşeti buldu. teru teru bozu içeri. Bebek, güneşli hava dileyen Japon çocuklar tarafından pencerelere asılıyor.

Ohtani gülümseyerek “Ben değildim” dedi.

Kağıt mendilden yapılan bebeğin kaynağı da Yamamoto için bir sırdı.

“Bilmiyorum” dedi. “Kimdi o? Henüz öğrenemedim.”

Yağmur hâlâ yağıyordu ama bebek yine de ona iyi şanslar getirmişti. Sonsuzluk gibi gelen bir haftanın ardından Yamamoto kendini yeniden keşfetti.