Yarasalar canlanmazsa Dodgers sezonu bitebilir

Uzaylı

New member
Kulağa gerçekten çılgınca geliyor. Pazartesi günü Dodgers, bu sezon ikinci ve son sezon sonrası maçını Dodger Stadyumu’nda oynayabilir.

Geçtiğimiz ekim ayında iç sahada ve dışarıda iki maç. Bu ekimde iki iç saha maçı mı oynanacak?

Dodgers’ın sopaları başka bir pijama partisinden dönmedikçe olabilir.

Burada ve diğer yerlerdeki manşetler sizi buna inandırsa bile Clayton Kershaw bu maçı tek başına kaybetmedi.

2023 Dodgers, kollarıyla değil sopalarıyla kazanıyor ancak 2023 sezon sonrası ilk gecesi, 2022 sezon sonrası çok kısa görünümleriyle fazlasıyla rahatsız edici bir benzerlik taşıyordu.

Dodgers geçen sezon 22 maçı San Diego Padres’in önünde tamamladı. Sezon sonrası dört maçta Padres’ten ortalama üç tur attılar ve kış erken geldi.

Bu Dodgers, Arizona Diamondbacks’in 16 maçını önde tamamladı. Cumartesi günü sezon sonrası açılışında Diamondbacks’ten iki tur attılar ve bu koşular bile sekizinci tura kadar gelmedi.

Bu Dodgers, Ulusal Lig Ligi Serisinin beş maçın en iyisi olan 1. Maçı 11-2 kaybetti ve Arizona, Cy Young Ödülü adayı Zac Gallen’ı dinlendirdi ve Pazartesi günkü 2. Maça hazır hale getirdi.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “İronik olan şu ki, geçen sene ilk maçı kazandık ve sonrasında tek maç bile kazanamadık” dedi. “Umarım bu senaryo tersine döner.”

Takımınız ilk atışta 6-0 gerideyken ihtimaller pek iyi olmayabilir ama Dodgers için ihtimaller o kadar da kötü değil. Dodgers bu yıl 60 kez en az yedi sayı attı, bu da her üç maçın birden fazlasına denk geliyor.

Dodgers yakalayıcısı Will Smith, “Vurucu olarak başarısız olduğumuzu düşünmüyorum” dedi. “Sahada çok fazla durmak her zaman zordur. Ancak bunun dışında iyi vuruşlar yaptığımızı düşündüm.”

Dodgers dört vuruş topladı. Geçen yılki play-off’larda sayı pozisyonunda olan koşucularla 34’e beş gittikten sonra, Cumartesi günü altıda bire çıktılar.

Bütün bunları, Dodgers’a karşı 16 maça başlayan Merrill Kelly’ye karşı yaptılar; 11 mağlubiyetle, hiç galibiyet almadan ve 5,49 kazanılmış koşu ortalamasıyla.


Arizona Diamondbacks atıcısı Merrill Kelly, Dodgers vurucusuna karşı çalışıyor.


Arizona Diamondbacks atıcısı Merrill Kelly, Cumartesi günü Dodger Stadyumu’nda NLDS’nin 1. Oyununun ilk vuruşunda Dodgers vurucusuna karşı çalışıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)Cumartesi günü Kelly 6⅓ vuruş vuruşu yaptı. O kazandı.

Roberts, “Satış konuşmasında Kelly’ye biraz kredi vermeliyim” dedi. “Gerçekten hiçbir şeyi bir araya getiremedik. Aslında geçen sonbahar ile bu gece arasındaki ilişkiyi bilmiyorum.”

Baş kaleci Freddie Freeman şunları söyledi: “Kelly iyi bir oyun sergiledi. Çok sayıda sayı kaydettiler. Pazartesi günü bunu tersine çevirmeye çalışacağız.

Belki de play-off’ların en iyi serileri artık çok fazla izin alıyor. Dodgers ve Atlanta Braves geçen yıl da Ulusal Lig’in en iyi serileriydi ve ikisi de ilk serilerini geçemedi.

Cumartesi günü, ana dallarda sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alan Braves ve Dodgers takımlarının her biri mağlup oldu. Braves dışarıda kaldı. Dodgers ilk yedi atışta oyun dışı kaldı.

Braves ve Dodgers, uzun molaları sırasında takım içi oyunlar oynadılar, hatta yoğunluğu artırmak amacıyla taraftarları maça davet ettiler.

Roberts, “Gerçek sezon sonrası beyzbolu simüle edemezsiniz” dedi.

Roberts bunu bir mazeret olarak öne sürmediğini açıkça belirtti.

“Bu, play-off formatının yapısı ve yapısıdır” dedi. “Ve burada oturup beş izin gününden şikayet etmemizin pek bir amacı olmayacak.”

Eğer beş gün izin çok fazlaysa, bu hem komiserin hem de kış mevsiminin sorunudur. Eğer Dodgers önümüzdeki beş gün içinde vuruşmaya başlamazsa, aniden soğuk bir kış daha onları karşılayacaktır.